Termální lázně Egypt počasí

Egypt počasí

Egypt počasí Podnebí v Egyptě je suché a horké téměř po celý rok. Výjimkou bývají měsíce prosinec, leden a únor, ve kterých je na severu poměrně větrno a chladno. Počasí v egyptě dosahuje při pobřeží průměrných teplot 20 °C, na jihu 26 °C v Asuánu. Teploty vyskytující se v okolí Káhiry v zimních měsících klesají přes noc na 8 °C.

Nejvhodnější dobou pro navštívení známého Luxoru jsou zimní měsíce - prosinec až únor. Za to v hlavním městě Káhiře a po celém pobřeží může být však v těchto uvedených měsících trochu více větrno s občasnými deštivými přeháňkami.

Doporučujeme last minute: Last minute Egypt

Také na Sinajském poloostrově se deštivých přeháněk v lednu asi nevyhnete. Vhodnou volbou termínu vaší dovolené – co se týče vhodného počasí v egyptě je nejlepší doba pro odcestování od jara - od března do května, nebo podzim - od září do listopadu.

Egypt počasí - Klima

V egyptě je výrazně pouštní podnebí. Zvláště tedy v létě, zde panují větší teplotní rozdíly mezi dnem a nocí, než na které jsme u nás zvyklí. Přes den je velmi horko a sucho, v noci naopak tedy chladno s občasnými větry. Čím hlouběji se vyskytujete v poušti, tím jsou samozřejmě rozdíly výraznější. Dá se tedy říci, že počasí v Egyptě je pro nás evropany velmi neobvyklé.

Průměrná roční teplota je v Egyptě 22,5 °C. V létě egyptské počasí tedy místní teploty překračují 40 °C a v některých jižních, především pouštních oblastech i 50 °C. V zimě se teploty udrží na 20 – 25 °C.

Egypt počasí - Srážky

Ohledně srážek, jejich průměr je 2,5 – 5 cm, v některých oblastech ale neprší zcela vůbec a naopak při severním pobřeží spadne ročně až 20 cm srážek.

Rezervační formulář pro rezervaci zájezdu